TLD bringások a Red Bull Rampage élén
2015-10-28 10:51

(Virgin, Utah, USA) Egy újabb Red Bull Rampage jött és ment, amelyben nem volt hiány izgalomban, drámában és felemelő MTB bringázásban. A top 7 TLD rider kapott meghívást a világhírű eseményre. Brandon Semenuk, Cam Zink, Brendan Fairclough, Tom Van Steenbergen, Logan Peat, Kyle Jameson és Bas Van Steenbergen volt a hét meghívott sportoló és Fairclough, Zink és Semenuk autómatikusan került a döntőbe így maradt Tom, Bas, Logan és Kyle, akik csütörtökön a selejtező futottak. Nagyon büszkék vagyunk rájuk, akik TLD védőkben, D3 fejvédőben, Sprint szettben nyomatják a versenyen.

Az eseményt, melyet eredetileg vasárnapra terveztek várható súlyos zivatarok miatt előre hozták péntekre. Sajnos Logan Peat a hét elején visszatért Kanadába súlyps beteg édesanyjához, aki aztán elhúnyt a betegségben, a legjobbakat kívánjuk Logannak és családjának ebben a nehéz időszakban.

De még mindig itt volt
Kyle Jameson, Tom Van Steenbergen és Bas Van Steenbergen. Sajnos Tom-nak előző nap gyakorlás közben balesete volt, ezért úgy döntött kihagyja ezt a versenyt. Itt volt az ideje, hogy leálljon és végrehajtsák a műtétét, hogy az utószezonban fel tudjon készülni a 2016-os szezonra.
Kyle és Bas nagyszerű futamot épített fel Bas lényének DH stílusában nagy sebességgel és lendülettel. Kyle egy jó kis technikai vonalat is felhozott és még egy 360-at is beadott, de sajnos ez nem lett elég hogy a döntőbe kerüljön. Bas azonban bent volt a döntőben élete első Rampage versenyén és ez nagyon felajzotta. "Szürreális volt, hogy meghívtak de hogy a döntőbe is bekürltem ez annyira klassz, és nagyon szomorú vagyok, hogy Tom nem lehet ott, de biztos vagyok benne, hogy nagyszerű lesz és fel fogom vidítani anyát, apát és Tomot pénteken, hisz mindannyian itt vannak."

És eljött a nagy nap. Pénteken mindenki ideges volt, a világ egyik legnagyobb montain bike versenyén, ez nem is kérdéses. TV helikopterek a levegőben, élő közvetítés az egész világon...
Az első versenyző beugrott, majd őt követte Brendan Fairclough aki az egész szezonját versenyzéssel tölti. Brendan úgy döntött hogy az új 2016-os Sprint
colorway (REFLEX Orange) szettben debütál párosítva az egyedi festésű TLD D3 fejvédővel. Brendan gyorsan lejött a pályán és még néhány trükköt is csinált ami váratlan volt egy világkupa versenyzőtől, ami a 8. helyre tette őt. "Ah férfi, Rampage? Gyakran elcsodálkozom, hogy miért csinálom ezt, olyan ijesztő odafent, de fel akartam lépjni az idén, és megpróbálni néhány trükköt még. Most tanultam backflip-et 3 héttel ezelőtt, és én abszolút tojtam rájuk, de végül mégis megcsináltam a kanyon felett! Ez egy jó kis túra a barátaimmal akik segítettek felépíteni a körömet, de most már úgy örülök, hogy biztonságban mehetek el innen Kaliforniába bringázni, hiszen kezdődik az utószezon edzés" mondta Brendan az esemény után.

Majd hamarosan eljött Cam Zink ideje. Az amerikai legenda mindent megtett hogy nagyot menjen, olyan trükköket tolt amit elképzelni sem tudtam eddig. Ugyanolyan halált megvető futamot csinált mint előző évben, benne a hatalmas 60' cliff drop egy 360°-al, majd ezután egy lapos back flip-et. Tehát fokozni tudta a futamát amely 2. helyet és a legjobb trükköt jelentette számára 2014-ben. Most beleugrott egy függőleges
360°-ba majd az új canyon jump és az új lapos drop flip következett és az néhány szórakoztató pillanattal fejezte be a kört. Ezután jöttek a pontszámok...89.25! megszerezte a vezetést.
Következett néhány versenyző megkérdőjelezhető pontszámokkal, Zink még vitatkozott is, hogy 2. kört fusson. " Ember, mit akar, mit tegyek? A futásom olyan erős volt,
360 °, a hátraszaltó, sokkal többet beletettem a kör alső felébe mint tavaly és ez 89.25? Mindenki őrült módon bringázik ugyan de én beletapostam az első körben és nem vagyok biztos, hogy emelni tudom a pontszámokat. Nem biztos, hogy ez megéri." Zink jó barátja Paul Basagotia kemény esést szenvedett később aminek köszönhetően Zink úgy döntött nem csinálja meg a 2. futamát, így a kiábrándító 6. helyen végzett. Később megtudta, hogy a 2. helyre szavazták a People's Choice Award-on a csapattársa Brandon Semenuk mögött és ezzel nyert egy Polaris RZR-t.

Brandon Semenuk, aki 16 évesen megnyerte ezt a versenyt és akit a verseny veteránjának tartanak csak 23 éves és mindig komoly esélye van agyőzelemre. Ő tekinthető korunk leginnovatívabb bringásának. Brandon által bepillanthatunk a másik új Sprint szett világába ráadásul egy szintén egyedi festésű D3 carbon fejvédővel.
Brandon azzal a körrel indult amit az elmúlt évben tervezett a csapatával csak egy kis finomítás volt benne, egy kis móka és több trükk. Senki számára nem volt kérdés, hogy mind kockázatban, mind technikában győztes futamot adott, ami 94 pontot ért, de végül a bírók még 3 versenyzőt jutalmaztak magasabb pontszámmal.
A Red Bull 3 évvel ezelőtt létrehozott közönségszavazati rendszerében azonban Brandon a legtöbb szavazatot kapta, idén harmadik alkalommal. "Nyomtam a csapatomat, akik csinálták a körömet ebben az évben, keményen dolgoztunk, finomítottuk a futamot, és tettünk bele olyan trükköket, amikkel sokkal szórakoztatóbb bringázni. Azt hiszem ez tapsot érdemel. Megtettem mindent amit akartam ebben az évben, ezért igazán boldog vagyok. Megnyerni a közönségszavazatokat többet jelent számomra, hiszen a rajongók azt gondolják az én köröm a legjobb. Köszönöm mindenkinek aki nézte és rám szavazott."

És
ezzel a csapatunk épen és egészségesen most bezárja a mountain bike freeride szezont. Gratulálunk minden versenyzőnknek és köszönjük nekik a kemény munkát amit a TLD márka fejlsztésében végeztek és amit mi a világ legjobb védő-, ruházat-, fejvédő és sprtruházat márkának hiszünk. Hihetetlen World Cup Downhill szezon keveredett ebben az évben, Aaron Gwin lett a világbajnok TLD fejvédőben és ruházatban, Luca Shaw az év újonca a SRAM/TLD Racing-től, Brendan Fairclough visszatért a játékba, Sam Willoughby és Alise BMX riderek minden évben nyernek versenyeket, és néhány BMX verseny még hátra van az évben.
Köszönet minden sportolónknak, hogy minket jobbá tesznek és segítenek határaink kitolásában.