Brandon Semenuk az év Slopstyle/freeride ridere
2015-02-17 09:52

Slopstyle és freeride különbözőek.
A freeride nem csak nevében de hozzáállásban is a szabadságot jelképezi míg a slopstyle meghatározott szabályok szerint űzött sport. Ez a két stílus mégis számos olyan versenyzőn osztozik, akik elősegítik a kerékpáros sport előre haladását. A jelöltek közül mindegyik nagy hatással volt a hegyi kerékpározásra 2014-ben, de sajnos csak egy bajnokot hirdehettek. Az idei jelöltek között olyan zseniális versenyzők voltak mint Cam Zink, Andreu Lacondeguy, Brett Rheeder, Brandon Semenuk és Anthony Messere.
Nehéz megítélni valójában milyen rendkívüli bringás Brandon Semenuk. Egy ilyen domináns sportoló akár kiszámíthatónak, unalmasnak is tűnhet sokak szemében. Tony Hawk 12 egymást követő évben volt világbajnok, Dave Mirra 24 X-Games-t nyert, Kelly Slater 11 alkalommal volt ASP World Tour bajnok. Semenuk stílusa segített alakítani a többi versenyző futását a slopstyle pályán (pl. nincs trükk ismétlés) Ebben az évben ő volt az első aki 720stepdown és 720 barspin-t adott be egy versenyen. Minden versenyzőt arra kényszerít, hogy új trükköket tanuljon, ha versenyben akar maradni. 2014-ben Semenuk volt az első és egyetlen aki háromszor nyert Red Bull Joyride-on, megnyerte a District Ride-ot és második lett a Bearclaw Invitational-on. Ez volt Semenuk harmadik FMB összetett bajnoksága, háromszor nyerte meg a bajnokságot a fennállásának 5 évéből ('11, '12, '14)

De nem csak a legsikeresebb Slopstyle sportoló, Semenuk downhill-ben is indul. Bronzérmes lett a Red Bull Rampage-n egy olyan futással, amiben egy 360 fordulat (valószínűleg az eddigi legnagyobb) és egy monster hucks.
Semenuk fenyegetést jelent az ellenfeleknek minden versenyen amin részt vesz és keményen dolgozik a főszezonon kívül is hogy megtartsa a győztes folyamatot. Általa a lehetetlen is könnyűnek tűnik, ezért 2014-ben Ő lett a TLD slopstyle/freeride versenyzője.